STRONA GŁÓWNA

POWRÓT DO NORMALNOŚCI

i potrzeba dezynfekcji w restauracjach, biurowcach, siłowniach oraz innych miejscach, które się właśnie otwierają

W czasie pandemii choroby COVID-19 wywołanej koronawirusem, punkty usługowe takie jak: restauracje, hotele, biurowce, siłownie i inne zostały zamknięte. Małymi krokami Polska wraca do normalności. W ramach kolejnych etapów odmrażania gospodarki są ściągane kolejne obostrzenia. Polacy mogą już odwiedzać restauracje, hotele oraz inne punkty, które właśnie się otwierają. Znoszenie restrykcji to tylko jeden element powrotu do normalności. Drugi to wprowadzenie zasad, które do zakończenia pandemii będą obowiązywać w kraju. Jedną z nich jest obowiązek dezynfekcji rąk. Sprawdź, jak możemy pomóc Ci przygotować się na otwarcie swojej działalności!

Dezynfekcja – co warto o niej wiedzieć?

Dezynfekcja czyli odkażanie to proces, który pozwala zniszczyć wegetatywne formy drobnoustrojów. Jej skuteczność jest uzależniona od wielu czynników, głównie od czasu działania i stężenia zastosowanego środka dezynfekującego, ale również od prawidłowości jego wykorzystania. Chcąc chronić klientów, pracowników i inne osoby odwiedzające punkty usługowe,warto (a nawet trzeba!) stosować skuteczne metody dezynfekcji.

Dlaczego dbanie o higienę i dezynfekcję jest tak ważne?

Lekarze i epidemiolodzy regularnie przypominają, że w walce z zakażeniem koronawirusem, szczególnie ważną rolę odgrywa dbałość o higienę oraz czystość. Pomocne jest mycie rąk przy wykorzystaniu ciepłej wody i mydła, ale również stosowanie środków odkażających. Należy pamiętać też, że SARS-CoV-2 przenosi się drogą kropelkową, a poza organizmem człowieka może przetrwać nawet kilka godzin. Stąd też, w ramach odmrażania gospodarki i wprowadzania zasad bezpieczeństwa, wprowadzono nakaz noszenia maseczek ochronnych, który w dalszym ciągu obowiązuje w zadaszonych obiektach, jak sklepy czy galerie. Pozwalają one chronić układ oddechowy i błony śluzowe, którymi wirus wnika do organizmu. Ważne, by nie tylko dezynfekować ręce, ale również unikać dotykania nimi twarzy. Niestety – czynność tę większość wykonuje mimowolnie i to wiele razy w ciągu dnia. Z uwagi na fakt, iż to dłonie mogą mieć najczęstszy kontakt z zakażonymi przedmiotami, ważne jest stosowanie środków dezynfekujących.

Jak więc radzić sobie z koronawirusem?

Jak już wspominaliśmy, cząstki wirusa mogą przetrwać na wszelkiego rodzaju powierzchniach nawet kilka godzin. Oznacza to , że nawet 100% stosowanie izolacji i chronienie się przed kontaktem z innymi osobami może nie przynieść zamierzonego efektu. Podczas wyjść pierwszej potrzeby i dotykania tych samych przedmiotów, co potencjalnie chore osoby, jesteśmy narażeni na kontakt z wirusem. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) oraz Europejskie Centrum Kontroli i Prewencji Chorób (ECDC) zaleca regularne mycie rąk i stosowanie środków odkażających, które zapobiegają rozprzestrzenianiu się infekcji. Aby wykonywane czynności przynosiły właściwy efekt, ręce należy dezynfekować po każdym kontakcie z przedmiotem, który mógł być dotknięty przed inną osobę. Stąd też zgodnie z wprowadzonymi zasadami w punktach usługowych takich jak restauracje, biurowce, salony fryzjerskie i kosmetyczne oraz inne, klienci muszą mieć zapewniony dostęp do środków dezynfekujących. W prawidłowym korzystaniu z nich pomocne są stacje do dezynfekcji rąk.

Stacja do dezynfekcji rąk – dlaczego warto ją wybrać?

Główną zaletą stacji do dezynfekcji rąk jest możliwość wykonania bezdotykowej dezynfekcji rąk. Pozwala ona bowiem na dozowanie odpowiedniej ilości płynu jedynie poprzez naciśnięcie dźwigni stopą. Rozwiązanie to zapewnia czystość i higienę dłoni w różnego rodzaju obiektach, zwłaszcza tych, które w ramach kolejnych etapów odmrażania gospodarki mogą powrócić do normalności. Co więcej, ich umieszczenie w centralnych punktach, ułatwia zapewnienie bezpieczeństwa nie tylko klientom, ale również personelowi. Proponowane urządzenie DEZYNBOX pozwala zainstalować pojemniki ze środkiem do dezynfekcji różnej wielkości. Dzięki sprzężeniu napędu nożnego z dozownikiem płynu nie ma konieczności dotykania urządzenia dłońmi, a co za tym idzie – proces dezynfekcji jest w 100% bezpieczny.

Jakie jeszcze zalety ma DEZYNBOX?

Bezdotykowy dozownik do dezynfekcji sprawdzi się w każdym miejscu, nawet tym o największym natężeniu ruchu. Z uwagi, iż został wyposażony w dwa dozowniki, z tym samym momencie mogą z niego korzystać 2 osoby. Co więcej – stacja jest dostępna w dwóch wariantach. Podstawowym, przeznaczonym dla dorosłych oraz z obniżonym dozownikiem – idealna dla dzieci w wieku powyżej 3 lat. Wersja dla najmłodszych sprawdzi się świetnie zarówno w przedszkolach, jak i szkołach, które po otwarciu również będą zobowiązane do zapewnienia dzieciom dostępu do środków dezynfekujących. Model ten ma również w pełni bezpieczne i wygładzone krawędzie, a drzwiczki są zamykane na klucz, dzięki czemu dzieci nie mają do nich dostępu. Warto wspomnieć, iż obydwie wersje wyróżnia trwała i solidna obudowa, która jest dostępna w wielu kolorach – możesz dopasować bezdotykową stację dezynfekującą do wnętrza, bądź też wyróżnić ją na tle ściany, tak by nie pozostała niezauważona! Jak już wspomniano, jest oparta wyłącznie na działaniu mechanicznym – nie musisz stosować do jej obsługi żadnego rodzaju zasilania czy też baterii.

DEZYNBOX to sposób na #PowrótDoNormalności

Pamiętaj – tylko powszechne i właściwe dezynfekowanie dłoni pozwoli małymi krokami powrócić do normalności.

Jak prawidłowo dezynfekować dłonie?

Chcąc, aby dezynfekcja dłoni była skuteczna, środek umieszczony w stacji do dezynfekcji rąk powinien zawierać co najmniej 70% etanolu. Samo użycie środka jest niezwykle proste – wystarczy zaaplikować odpowiednią jego ilość i wetrzeć dokładnie w powierzchnię dłoni, uwzględniając miejsca trudnodostępne. Teraz trzeba poczekać kilkanaście sekund, by płyn samoczynnie odparował. Ważne! W tym czasie nie należy dotykać czegokolwiek!

I gotowe!
Zgodnie z Polityką Prywatności strona korzysta z plików cookies.